Znaki przeciwpożarowe

Znaki przeciwpożarowe są nie tylko wymogiem BHP. To wyraźne oznaczenie dla użytkowników, gdzie i jak wydostać się z budynku w razie pożaru.

Znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne

Znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne znajdują się niemal wszędzie. Nie tylko w budynkach dostępnych dla publiki, lecz również w blokach i wielu domach mieszkalnych. Każdy znak przeciwpożarowy i ewakuacyjny posiada własne znaczenie i przesłanie, skierowane do każdego widzącego go człowieka.

Warto wiedzieć, że znaki przeciwpożarowe, a znaki ewakuacyjne trochę się od siebie różnią. Ich główną różnicą jest kolorystyka, ponieważ znaki przeciwpożarowe utrzymane są w kolorach czerwieni i bladej żółci, podczas gdy w ewakuacyjnych czerwień jest zastąpiona zielenią.

Tablice, na których robione są znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne, wykonywane są w różnych rozmiarach, najczęściej z płyty PCV. Kupując tablicę w internecie bardzo często możemy natrafić na ceny podane w netto, dlatego ważne jest zapoznać się z ostateczną ceną przed zakupem.

Znaki zakazu z opisem

Poza znakami przeciwpożarowymi i ewakuacyjnymi wartymi wspomnienia są znaki zakazu z opisem, które bardzo często oznaczają bardzo dobrze nam znane znaki drogowe.

Do najczęściej kupowanych znaków zakazu z opisem należą:

  • Zakaz ruchu w obu kierunkach (jest to zakaz ruchu na drodze, który obejmuje pojazdy, kolumny pieszych oraz jeźdźców z poganiaczami)
  • Zakaz wjazdu (czyli zakaz wjechania pojazdu na drogę lub jezdnię od strony umieszczenia tablicy)
  • Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych, z wyjątkiem motocykli jednośladowych
  • Zakaz wjazdu autobusów
  • Zakaz wjazdu motocykli

Oczywiście znaków zakazu z opisem jest znacznie więcej, które możemy ustawić wedle z góry określonego schematu. Zazwyczaj znaki zakazu z opisem są kupowane przez właścicieli dróg lub samo miasto, dzięki czemu znaki są odpowiednio usytuowane i nie używane przeciw ogólnie określonym prawom.

Zakaz oznacza zakaz!

Wielu ludzi łamie zasady znaków ostrzegawczych, nie zdając sobie sprawy z grożących im konsekwencji. Nie przestrzeganie zakazów może skończyć się tragicznie, głównie niestety przez ludzką głupotę.

Artykuł partnera

Autor

Butik "My lovely bag"

Jako założyciele butiku wierzymy, że damska torebka to jedna z najważnejszych przedmiotów kobiety -współtworzy stylizacje -organizuje -zawiera niezbędny pakunek kobiety. Kochamy torebki!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów, w których znajdziesz porady dotyczące torebki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także doboru do niej odpowiedniej odzieży i butów. 

Partnerem serwisu jest http://szafencja.pl