Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ogromny wpływ na nasz wygląd ma odpowiednio dobrana torebka. Wbrew pozorom, wybierając torebkę należy zwracać uwagę nie tylko na kolor i fason, ale także jej wielkość i kształt. Dobrze dobrany rozmiar torebki może optycznie wyszczuplić sylwetkę, podczas gdy źle dobrana, doda nam niepotrzebnych kilogramów. Jak więc odpowiednio dobrać torebkę, tak by podkreśliła figurę, jednocześnie ukrywając jej mankamenty?

 Jaka torebka pasuje do Twojej figury?

Choć wiele kobiet bagatelizuje kwestie wielkości torebki, może mieć to kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu. Jeśli dokonamy złego wyboru, torebka optycznie dodaje nam kilogramów, psując efekt, który chcieliśmy osiągnąć. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób dobierać torebkę do swojej figury. Kobiety o szczupłej sylwetce powinny szukać torebek bardzo dużych, lub bardzo małych. Niezbyt dobrym rozwiązaniem będą torebki o średnim rozmiarze. Dlaczego? To proste! Jeśli do szczupłej osoby dobierze się bardzo małą torebkę – podkreśli się jej sylwetkę, duża torebka idealnie podkreśli kształty, tworząc tym samym kontrast. Ważne jest także by wybierać torebki o lekko zaokrąglonym kształcie, ponieważ w przeciwnym razie można nadać sylwetce zbyt kanciasty kształt.

Jak dobrać odpowiednią torebkę do swojej figury?

Kobiety o przeciętnych kształtach powinny wybierać torebki średniego rozmiaru. Niewskazane są zarówno małe torebki, które mogą dodać kilogramów, a tym torebka damska​samym osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. W przypadku kobiet o puszystych kształtach warto postawić na duże lub długie torebki., które znakomicie wysmuklą sylwetkę i podkreślą jej zalety. Świetnie sprawdzą się te z dużą ilością wisiorków, które znakomicie odwrócą uwagę od zbyt puszystych kształtów. Dodatkowo, duża torebka optycznie wyszczupli sylwetkę, podczas gdy mała jeszcze bardziej uwydatni niedoskonałości.

Torebka damska – jak dobrać odpowiednią dla siebie?

Wybór odpowiedniej torebki nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli rozsądek podpowiada nam coś zupełnie innego, niż serce. Oczywiście, nie warto ślepo podążać za modą, jednak warto zwracać uwagę na to, by torebka miała odpowiedni kształt i rozmiar. Nie warto ślepo podążać za modą, która jak wiadomo bardzo szybko ulega zmianie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest dobieranie torebek do swojego gustu i sylwetki, tak by czuć się komfortowo i wygodnie. Najważniejsze, by torebka pasowała do naszego stylu i świetnie pasowała do naszej figury i stroju. Warto więc zwracać uwagę na to, jakie torebki kupujemy.  

 

Autor

Butik "My lovely bag"

Jako założyciele butiku wierzymy, że damska torebka to jedna z najważnejszych przedmiotów kobiety -współtworzy stylizacje -organizuje -zawiera niezbędny pakunek kobiety. Kochamy torebki!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów, w których znajdziesz porady dotyczące torebki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także doboru do niej odpowiedniej odzieży i butów. 

Partnerem serwisu jest http://szafencja.pl