Jak dobierać torebkę do butów?

Nie bez powodu mawia się, ze torebka jest najlepszym przyjacielem kobiety. Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wyjście bez torebki. Przemawiają za tym choćby kwestie praktyczne, torebka to idealny schowek na dokumenty i drobiazgi. Z drugiej strony nie sposób nie zgodzić się, że damska torebka dopełnia strój i dodaje kobiecości. Ważne jest jednak, by torebka pasowała zarówno do okazji jak i stroju. Jak więc dobrać torebkę do butów, tak by całość wyglądała stylowo?

Damska torebka, a buty

Torebka to bez wątpienia nieodłączny element każdej kobiety. Ich ilość zwłaszcza mężczyzn może przyprawić o zawrót głowy, jednak trudno nie przyznać, że torebka odgrywa bardzo istotną rolę w każdej stylizacji. Ważne jest by torebka pasowała do stroju, a zwłaszcza do butów. W świecie mody przez lata pokutowała zasada dobierania torebki dokładnie w kolorze butów. Obecnie, zasada ta uznawana jest za przestarzałą i nieaktualną. Coraz częściej więc celowo łamie się tą zasadę i dobiera obuwie o innym kolorze i fasonie. Jak dobrać torebkę, by jednak pasowała do naszych butów i podkreślała stylizację? 

Jak dobrać buty do torebki?

Niezależnie od tego czy szykujemy się do pracy czy na wielkie wyjście, ważne jest aby nie podążać ślepo za obowiązującymi trendami i zawsze pozwalać sobie na torebka do butów​odrobinę fantazji i szaleństwa. Nawet jeśli kolor torebki nie ma tego samego odcienia co buty, to musi z nim współgrać. W przeciwnym razie można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Odpowiednio  dobrana torebka może skutecznie odmienić nawet najnudniejszą stylizację, dodając wdzięku i charakteru.  Jak więc dobrać odpowiednią torebkę do butów? Wszystko zależy od tego, na jaką stylizację się zdecydujemy. Do klasycznej, czarnej sukienki z pewnością świetnie sprawdzi się kolorowa, wyrazista torebka. Jednak jeśli dobierzemy do niej równie kolorowe obuwie, efekt może być zbyt przerysowany. W takim wypadku lepiej zdecydować się więc na stonowany kolor butów, tak by podkreślić wyjątkowy kolor torebki. Innym pomysłem jest dobieranie butów i torebki na zasadzie kontrastu. Do pastelowych butów świetnie sprawdzi się torebka w mocnym, intensywnym kolorze.

Jak dobrać odpowiednią torebkę do butów?

Ciekawym i często stosowanym połączeniem jest wybór stonowanej torebki i wyrazistych butów. Jeśli więc zdecydujemy się na czarne lub czerwone szpilki, dobrym pomysłem będzie dobranie do nich pastelowej torebki, która doda szyku, jednocześnie nie odciągając uwagi od reszty stroju. Trzeba też pamiętać, że prócz koloru, istotny jest także styl. Jeśli decydujemy się na sportową stylizację, zdecydowanym błędem będzie kopertówka lub lakierowana torebka, a do szpilek nie należy dobierać dużej, materiałowej torby. Mimo zmieniających się trendów, wciąż istnieją modowe zasady, którym warto być wiernym. 

 

Autor

Butik "My lovely bag"

Jako założyciele butiku wierzymy, że damska torebka to jedna z najważnejszych przedmiotów kobiety -współtworzy stylizacje -organizuje -zawiera niezbędny pakunek kobiety. Kochamy torebki!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów, w których znajdziesz porady dotyczące torebki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także doboru do niej odpowiedniej odzieży i butów. 

Partnerem serwisu jest http://szafencja.pl