Idealna damska torebka - jak rozpoznać ją spośród wielu?

Idealna damska torebka powinna spełniać parę kryteriów. Musi pasować do wszystkich naszych stylizacji, pomieścić wszystko to, co dla nas niezbędne, a do tego zachwycać eleganckim wyglądem. Jak znaleźć perfekcyjną damską torebkę, która spełni wszystkie te warunki?

Damska torebka o uniwersalnym charakterze

Przede wszystkim nasza idealna torebka powinna iść w parze z wszystkimi stylizacjami, które jesteśmy w stanie skomponować za pomocą elementów naszej garderoby. Musi być jak kameleon - dostosować się do każdego looku, na który się zdecydujemy. Często zdarza się, że w ciągu dnia musimy całkowicie zmienić stylizację, np. z biurowej na wieczorową. Dlatego tak ważne jest, aby wychodząc rano z domu zabrać ze sobą taką damską torebkę, która będzie prezentować się zarówno w wersji na dzień, jak i na wieczór.

Idealna torebka w idealnym kolorze

Wybierając idealną torbę damską po pierwsze zwróć uwagę na jej kolor. Na pewno wiesz, że najbardziej uniwersalnymi barwami są czerń i biel. Ale nie wszystkie z nas są fankami torebek w tych kolorach. Dla tych pań na szczęście mamy dobrą wiadomość - uniwersalną kolorystycznie torebkę znajdziecie też w innych odcieniach.

Jeśli nudzi cię czerń, dobrą alternatywą będzie modna damska torebka w eleganckim granacie lub w szlachetnych brązach. Zwolenniczki jaśniejszych odcieni mogą natomiast przebierać wśród torebek w kolorach szarym, beżowym czy odcieniach nude.

Rozmiar ma znaczenie

Jakiego rozmiaru jest idealna damska torebka? Odpowiedzi na to pytanie będzie zapewne tyle, ile pań o to zapytamy. Są jednak pewne wyznaczniki, które granatowa torebka​pomogą nam zbliżyć się do idealnej torebki.

Torebka doskonała na pewno nie będzie torebką miniaturką. Oczywiście zgadzamy się z tym, że małe jest piękne i cieszy oko, ale niestety nie jest szczególnie praktyczne. A idealna kobieca torebka zdecydowanie musi być praktyczna. Musimy odrzucić też torby w rozmiarze xxl - mimo że bardzo pojemne, na co dzień są zbyt przytłaczające i nieporęczne. W poszukiwaniu torebki idealnej musimy więc odrzucić skrajności. Jaki rozmiar damskiej torebki będzie więc najlepszy?

Postaw na torebkę średnich gabarytów, najlepiej taką, do której zmieścisz przedmioty w formacie A4, jak teczkę z dokumentami, albo model nieco większy, idealny do tego, aby zabrać go ze sobą do biura - razem ze służbowym laptopem.

Zbadaj jakość

Idealna damska torebka musi też odznaczać się wysokiej klasy jakością - w końcu powinna nam służyć więcej niż tylko jeden sezon. Przed zakupem sprawdź więc, czy zamek w twojej torebce się nie zacina, zwróć uwagę na to, w jaki sposób został zamontowany pasek, przyjrzyj się uważnie szwom i jakości materiału, z którego torebka została wykonana. 

Autor

Butik "My lovely bag"

Jako założyciele butiku wierzymy, że damska torebka to jedna z najważnejszych przedmiotów kobiety -współtworzy stylizacje -organizuje -zawiera niezbędny pakunek kobiety. Kochamy torebki!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów, w których znajdziesz porady dotyczące torebki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także doboru do niej odpowiedniej odzieży i butów. 

Partnerem serwisu jest http://szafencja.pl