Dlaczego warto korzystać z pokrowca na deskę do kitesurfingu?

Kitesurfing to bardzo piękny sport, który wymaga nie tylko siły, ale i również refleksu. Istotnym czynnikiem jest dbanie o swoje ciało, aby jak najlepiej się prowadzić na wodzie. Nie będziemy dziś mówić o desce, która rzeczywiście ma ogromny wpływ, choć nie mniejszy od kita. Ważne jest również to, jak dbamy o swój sprzęt. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej temat pokrowca na deskę do kitesurfingu. Dlaczego warto go mieć? Jakie są jego zalety? Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Lepszy stan deski przez długi czas

Owszem, można sobie wyobrazić, że przechowujemy swoją deskę w kącie, ale jednak jest ona wtedy narażona na działanie warunków zewnętrznych. Przechowywanie jej w pokrowcu sprawia, że możemy się nią cieszyć przez dłuższy czas. Jest tak z każdą rzeczą, o którą dbamy. Nie na darmo jest powiedzenie mówiące "jak dbasz, tak masz". Można jest odnieść również do deski, ponieważ włożenie jej do pokrowca sprawi, że zarówno warunki zewnętrzne, jak i panujące w pomieszczeniu nie będą mieć wpływu na jej stan.

Trzeba powiedzieć, że nie ma żadnego znaczenia czy deska kosztuje 2000 czy 3000 zł - trzeba o nią dbać. Jako, że nie są to małe pieniądze, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest chowanie jej po każdym użytkowaniu do pokrowca. Kitesurfing jest dyscypliną, którą uprawia się przeważnie w okresie letnim, tak więc jej konserwacja ma ogromny wpływ. Warto, by była ona zawsze odpowiednio przygotowana na sezon letni. Trudno o to, jeżeli jest ona rzucana w kąt z założeniem "jakoś to będzie i nic się nie stanie". Nie możemy komuś zakazać takich praktyk, natomiast polecamy zakup pokrowca i przechowywanie jej. To poza delikatnym wysiłkiem nic nie kosztuje.

Ochrona deski podczas transportu

Aby udać się na jazdę na desce, czasem musimy poświęcić sporą ilość czasu nie tylko na samą aktywność, ale również na dojazd. Deska jest narażona na zabrudzenia podczas transportu i tak naprawdę niewiele trzeba, by coś się z nią stało. Wystarczy wyobrazić sobie jeżdżenie po nierównych drogach i wnoszące się w powietrzu zabrudzenia, które sprawia, że deskę będzie trzeba dodatkowo czyścić. Pokrowiec na deskę kitesurfingową ochroni deskę przed takimi sytuacjami i jej przewiezienie będzie w pełni bezpieczne.

Często nie zwraca się uwagi na to podczas transportu. Jest to błąd popełniany szczególnie przez nowicjuszy, który dopiero co zaczynają przygodę z tym pięknym sportem. Przygotowanie fizyczne to nie wszystko, liczy się również dobre zabezpieczenie własnego sprzętu, aby był jak najbardziej wydajny. Specjalna pianka, która jest w pokrowcu sprawia, że dziób deski jest chroniony przed wstrząsami, bo przecież nie da się ich uniknąć podczas podróży. Dodatkowo sprawia, że deska nie będzie porysowana.

Nie można zapomnieć o tym, że pokrowiec na deskę do kitesurfingu nie jest dużym wydatkiem. Najtańsze artykuły można zakupić już za około 200 zł, chociaż nie brakuje produktów, które są warte 400 czy 500 zł. Jego zakup to konieczność, by cieszyć się wydajnością sprzętu przez długie lata.

Artykuł partnera

Autor

Butik "My lovely bag"

Jako założyciele butiku wierzymy, że damska torebka to jedna z najważnejszych przedmiotów kobiety -współtworzy stylizacje -organizuje -zawiera niezbędny pakunek kobiety. Kochamy torebki!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów, w których znajdziesz porady dotyczące torebki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także doboru do niej odpowiedniej odzieży i butów. 

Partnerem serwisu jest http://szafencja.pl